Gym

SPINNING

Chceš BÝT STÁLE V KONDICI,
ZHUBNOUT nebo si jen tak VYČISTIT HLAVU?

SPINNING® je indoor-cyclingový program ideální pro udržení a zlepšení kondice jednoduchým a zábavným způsobem. SPINNING® je velice účinný pomocník při hubnutí, na jedné lekci spálíte 400 až 600 kcal. Celou SPINNING jízdu si můžete naplánovat i individuálně dle vaší tepové frekvence a cíle, kterého chcete tréninkem dosáhnout. V současnosti je SPINNING® pro většinu aktivních a profesionálních sportovců samozřejmou součástí tréninku. SPINNING® je nenáročný na koordinaci pohybů a nezatěžuje kloubní systém. Dochází k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a trupu.

V roce 2000 se naše studio pod značkou SPINNING & FITNESS stalo ambasadorem aerobního cvičení a prvním oficiálním SPINNING® studiem v České republice

Naši SPINNING® instruktoři Oficiální SPINNING® centrum je zárukou toho, že každá lekce probíhá pod vedením instruktorů vlastnících certifikát J.G.S.I. (Johnny G. Spinning® Instructor). Každý instruktor absolvoval devítiměsíční kurz zakončený zkouškou, který zahrnuje praktickou i teoretickou část, a tím se stal držitelem mezinárodního certifikátu J.G.S.I. Lekce probíhají pod vedením zkušených lektorů (držitelé certifikátu J.G.S.I.) na stacionárních kolech – SPINNER®ech. Tempo určuje instruktor za doprovodu hudby. Každý jezdec si volí zátěž sám dle svých možností, nebo tréninkového cíle. Standardní lekce trvá 60 min. Po krátkém zahřátí následuje aktivní část, která je zakončena protažením celého těla.

Profesionální SPINNING® lekce

Lekce probíhají po vedením zkušených lektorů (držitelé certifikátu J.G.S.I.) na stacionárních kolech – SPINNER®ech. Tempo určuje motivační hudební doprovod. Každý jezdec si volí zátěž sám dle svých možností. Standardní lekce trvá 60 min. Po krátkém zahřátí následuje aktivní část, která je zakončena protažením celého těla.

Styly

Instruktor si na každou lekci připravuje svůj vlastní profil tratě, který je složen z těchto stylů: ROVINA (v sedle), RUNNING (ze sedla), KOPEC (v sedle), KOPEC (ze sedla) a SKOKY (střídání polohy v sedle a ze sedla).

První SPINNING® lekce pro nováčky je u nás ZDARMA

Na začátečnické lekci není důležitá zdatnost nováčka, je velmi vhodná i pro trénované jedince. Naučíš se zde totiž správné nastavení Spinneru (potažmo i kola, na kterém jezdíš venku). Naučíš se styly jízdy používané na Spinning lekcích a získáš další důležité informace, které jistě využiješ na následujících standardních jízdách.

Na lekci přijď nejméně 15 min. před začátkem, aby ses stihl včas převléknout a připravit. S sebou – vhodné oblečení, které by mělo být ze savého materiálu (ideální je cyklo oblečení), sportovní obuv s pevnou podrážkou nebo cyklistické boty SPD a samozřejmě ručník. Na SPINNING® lekcích je velice důležitý pitný režim, proto doporučujeme lahev aspoň na 1 litr vody.

Nováčkovská jízda je tu pro vás každý čtvrtek od 19.45 do 20.45 hod., na tuto lekci stačí přijít pouze jednou!
SÁLOVOU LEKCI si můžeš rezervovat na tel.: 776 874 118 nebo osobně na recepci ve SPINNING & FITNESS.

Jdeš k nám poprvé? Objednej se telefonicky na ukázkovou SPINNING® lekci ZDARMA
Lekce NELZE rezervovat, rušit emailem ani sms.
Náhled rozvrhu lekcí ZDE 
(on-line rezervace platí pouze pro registrované majitele permanentek)

SPINNING® – historie

Johnny G.

Jonathan Goldberg, známý pod přezdívkou Johnny G, je ultra maratonským cyklistou světové úrovně, který v polovině 80. let vytvořil SPINNING® program, do kterého vložil své zkušenosti těžce získané tvrdým tréninkem při přípravě na RAAM (Race Across America), ultra maratonský cyklistický závod měřící více než 4 000 km.

Johnny trénoval 60-80 hodin týdně, v pouštním horku, mrazivém dešti a úplně sám, často u něj docházelo k přetrénování. Nikdo z Johnnyho známých, terapeutů či vrcholových sportovců mu nedokázal poradit, jak trénovat na výkon, který trvá více než 200 hodin. Johnny se RAAM zúčastnil celkem dvakrát. Poprvé v roce 1987 ukončil závod 400 mil před cílem.

Poté, co vytvořil SPINNING® program pro svou vlastní přípravu a systém nazvaný Five spokes of Balance, tréninkový program pro tělo a mysl, který mu pomohl najít rovnováhu, o dva roky později závod úspěšně dokončil za méně než 10 dní.

V roce 1989 otevřel své první komerční „Johnny G Spinning Center“ v Santa Monice v Kalifornii, když přenesl trénink na vlastnoručně vyrobeném SPINNERu ze své garáže do fitness centra. Johnny představil SPINNING® program již více než milionu lidí v přibližně čtyřech tisících SPINNING® centrech po celém světě.