PEŤA – (Petr Bartel)

Rád bych řekl, že mě sport provází od malička, ale to by nebyla tak úplně pravda, nicméně když to šlo, vždycky jsem rád byl venku. Ať už to bylo pod rudou kladenskou září, vycházející z místních oceláren nikoli z tehdy ještě bujícího komunismu, anebo někde v lesích. Ať už za to mohlo působení již zmiňované záře nebo geny, poněkud jsem přerostl a tak jsem již během ZŠ měřil víc než 180 cm. Basket byl tedy jasnou volbou. Krom neustálého lopotění s míčem na místním hřišti, jsem se angažoval také v BK Kladno. Osud tomu nechtěl a do NBA mě nevybrali, ale i tak jsem se basketu věnoval i na VŠ. Držím se totiž názoru, že nic nevyčistí člověku hlavu lépe než fyzická námaha.

Nicméně jednoho dne už basketu nebylo přáno a já potřeboval znovu zprovoznit a zpevnit kotník a tak jsem začal běhat. Spíš popobíhat. To se mě drží dodnes, kdy se chodím ztratit z městského mraveniště, abych si odpočinul v lesích.  Běhám, řekněme, do vzdálenosti maratonu, i když ten mám na kontě zatím jen jeden.  Rád se účastním závodů, i když je to hlavně pro tu atmosféru a ambice na stupně vítězů mě poklidně míjejí.

PRVNÍ LEKCE A ZÍSKANÉ LICENCE

Psaní dimplomky mě obdařilo pěknými pár kily nadváhy a když už jsem se spokojeně jako koblížek usmíval s diplomem v ruce (Aplikovaná informatika na Masarykově univerzitě), uvědomil jsem si, že s tím něco potřebuji udělat. Jak jsem si naplánoval, tak jsem taky udělal a tak jsem si našel cestu za Bobem do Spinning & Fitness.  Tehdy v roce 2012 jsem začal se Spinningem a upřímně řečeno první hodiny byly bojem kdo s koho 🙂 Nicméně jsem vydržel a užíval si nejen ubývající váhy ale i báječného relaxu v kontrastu se sedavou prací kancelářské krysy.

A ač si rád vybírám lekce ostatních instruktorů jako bonbóny z bonboniéry, časem jsem dospěl k tomu, že bych si to rád zkusil také z opačné strany barikády a tak jsem si v roce 2016 nakročil novým směrem a certifikoval se jako Spinning instruktor. Cesta to bude zajisté trnitá, ale výzvy jsou o tom, aby se jim čelilo.

PROČ PŘIJÍT NA MOJE LEKCE

Rád Vám pomůžu i se splněním Vašich snů a cílů. Mám opravdu široký hudební vkus a protože nemám rád škatulkování, poslechnu si cokoli od Bacha po nu-metal. Moje lekce jsou často hudebními experimenty a oplývají určitou živelností, což samozřejmě neznamená, že byste se u mně nemohli potkat s čistě regenerační lekcí. Protože jsem tak trochu geek a mám rád monitorování a technické hračky, velmi rád se spoléhám na sporttester a měření tepové frekvence i na svých lekcích stejně jako na vizuální doprovod lekcí projekcí.

Rád se dozvím i o Vašich hudebních preferencích, protože si rád rozšiřuji obzory a zrovna ta Vaše oblíbená kapela mě může oslovit a najít si cestu na (nejen) moje lekce. K vyjádření svého názoru použijte prosím níže odkazovaný formulář.

https://goo.gl/forms/B1ANMP5StKpLaHH82

KDYŽ SE ŘEKNE SPINNING & FITNESS