VÍTEJTE

… ve světě SPINNING & FITNESS

Ve SPINNING & FITNESS víme, že každý člověk je jiný, a proto ke každému přistupujeme s respektem a úctou. Najdeme pro tebe vždy to nejvhodnější řešení v poměru čas/možnosti, aby se pohyb stal radostí, uvolněním a příjemnou součástí tvého života. SPINNING® a fitness ve spojení s EMS cvičením tvoří jeden komplexní funkční koncept fitness centra.

 

Ve SPINNING & FITNESS ti pomůžeme dosáhnout tvých cílů:

 • Zhubnout a udržet se ve formě
 • Zlepšit fyzickou kondici a zpevnit tělo
 • Kompenzovat jednostrannou zátěž ze sportu
 • Odstranit bolesti pohybového aparátu – záda, kolena, kyčle, ramena

SPINNING

 

SPAL CO CHCEŠ! TUK, CHMURY, NUDU…

SÁLOVÉ LEKCE

ZKOMBINUJ DŘINU SE ZÁBAVOU

POSILOVNA

 

ZHMOTNI SVOU PŘEDSTAVU S NÁMI

DO FORMY

 

ZJISTI CO DOKÁŽEŠ SE SVÝM TĚLEM

HISTORIE

Bořivoj „Bob“ Drastich

zakladatel prvního SPINNING® centra v ČR,
majitel SPINNING & FITNESS a EMS studia BODY EXPRESS Rozmarýn

 

Život nám připravuje nečekané výzvy

JAK TO ZAČALO..

Ke sportu jsem tíhnul odmala… rekreačně jsem dělal snad „všechno“ :o) Výkonnostně jsem se věnoval sjezdovému lyžování, ragby a v juniorském věku především kulturistice a fitness. Na vojně ve 20 letech jsem však měl těžkou nehodu na motocyklu. Při nehodě jsem přišel o levou nohu a téměř o levou ruku, kde zůstala hybnost a inervace jen na 50 procentech.

Po cca 20 operacích a pěti měsících upoutání na lůžko, bez možnosti jakéhokoliv pohybu, začala teprve ta pravá „makačka“. Abych se vůbec postavil na berle, prošel jsem si rehabilitační kůrou elektro stimulace svalů. Absolvoval jsem bezpočet rehabilitačních a kompenzačních cvičení pod dohledem fyzioterapeutů či rehabilitačních sester… těm nikdy nezapomenu, jak mě „lámali“ ???? a učili poznávat vlastní tělo jinak než jen z pohledu výkonnostního sportu.

V průběhu následujících let jsem absolvoval trenérskou školu a další fitness kurzy. Zároveň, za obrovské pomoci rodiny a kamarádů, jsem začal postupně chodit pomalu o berlích, a s protézou. Znovu jsem se po čase vrátil do posilovny. Jakmile jsem mohl cvičit naplno, pak už se mně i sportovní život vracel do normálu… stolní tenis, nová motorka, znovu na sjezdové lyže, úžasný potápěčský kurz, nohejbal, závody dračích lodí!

V roce 1997 jsem otevřel vlastní fitness centrum

Po absolvování trenérských škol a kurzů jsem pomáhal s tréninkem výkonnostních sportovců (volejbal, ragby, hokej…). Později jsem se začal více soustředit na klienty s bolestmi pohybového aparátu, ať už z nějakého jednostranného „hobby sportu“ nebo třeba sedavého zaměstnání.

Osobní trénink v posilovně pod dohledem zkušeného trenéra doporučuji samozřejmě ze všeho nejvíce. Jsem stále zastáncem nejen cvičení s vlastním tělem, ale i cvičení se zátěžemi, ať už jsou to posilovací stroje nebo volné činky, to platí především u začátečníků. Ti mnohdy špatně začínají cvičit právě s vlastním tělem. Což, když vážíte 60–90 kg, je pro tělo v počátku opravdu velká zátěž. Proto, když začínáte cvičit, jsou mnohem vhodnější menší zátěže, menší činky, kterých je v naší posilovně dostatek. K velkým zátěžím, včetně cviků s vlastní vahou, je potřeba se postupně propracovat.

Sám jsem před havárií cvičil s relativně velkými zátěžemi. Bylo mi také řečeno lékaři z brněnské Vojenské nemocnice, že hlavně díky trénovanosti svalstva na celém těle z kulturistiky jsem těžkou havárii přežil. Po převozu do nemocnice jsem vážil necelých 80 kg, před propuštěním z nemocnice 53 kg. Na začátku posilovacího cvičení po havárii jsem nezvládl udělat ani jeden klik správně. Pod dohledem trenéra v lázních jsem začínal s malými jednoručními činkami, abych posílil s menší zátěží, než bude mít moje tělo potřebné svaly. Až po zvládnutí větší činky jsem se mohl konečně pustit do správně provedených kliků.

Proto platí: Když začínáš se cvičením v posilovně, začni s malými zátěžemi, které připraví tvé tělo na to, abys bezpečně zvládal náročnější cviky s vlastní vahou. Nespěchej. Najdi si osobního trenéra, se kterým si budeš rozumět a který ti v prvních měsících pomůže zvládat cviky správně technicky. Tvé tělo i zdraví ti za to poděkují. Nedoporučuji se učit správnou techniku jen podle videí na YouTube. Když se chceš naučit pádlovat, hrát golf nebo tenis, volba dobrého trenéra je pro tebe samozřejmostí – v posilovně je tomu stejně.

Tréninky u nás vedou skvělí osobní trenéři Radek Málek, Antonín Zderčík, Vlastimil Lysák a Nikola Štourač. Podívej se na jejich profily ZDE

Chceš-li dostat tělo rychle do kondice a ty nemáš čas navštěvovat posilovnu 2–3x do týdne, pak vyzkoušej lekci EMS cvičení v naší druhé provozovně BODY EXPRESS, Rozmarýn. Více informací najdeš ZDE

První SPINNING® studio v České republice

V roce 2000 se naše centrum, již pod značkou SPINNING & FITNESS, stalo ambasadorem aerobního cvičení a prvním SPINNING® studiem v České republice.

SPINNING i po téměř 20 letech existence v ČR vidím stále jako jeden z absolutně nejlepších aerobních tréninkových programů. Díky plynulému nastavení obtížnosti a za pomoci snímačů tepové frekvence mohou naši špičkoví Spinning instruktoři nasimulovat jakýkoli tréninkový program. Cíleně na to, když chce klient zhubnout, zvýšit sílu nebo zlepšit svoji vytrvalost. Nejlepší na tom všem je, že tak jako já může na Spinningu začít krůček po krůčku třeba od úplné nuly opravdu kdokoli. Důležité je začít, „nepřepálit“ to, na začátku klidně 1x až 2x v týdnu, ale pravidelně a dlouhodobě! Ať už máš závažné pohybové omezení, opravdu velkou nadváhu nebo ses nikdy nepohnul rychleji než krokem… prostě trénink nastavíme dle Tvých možností.

SPINNING je skvělým teambuildingem pro firmy, a to ve formě skupinové uzavřené firemní lekce. Firmy u nás mohou uplatnit daňové zvýhodnění odběru od ,,CHRÁNĚNÉ DÍLNY”.

Dračí lodě a SPINNING & FITNESS

2010 jsem poprvé přihlásil na závody dračích lodí náš SPINNING & FITNESS Dragon Boat Team.

2011 jsem koupil tréninkovou dračí loď, poprosil ty nejlepší trenéry pádlování na dračí lodi (kanoistiky), které znám, FRANTIŠKA FRANKA a LUBOŠE ,,BOŠÁKA” ŽUPKU. Pod jejich vedením a pod značkou SPINNING&FITNESS Dragon Boat Team jsme se pravidelně účastnili závodů GRAND PRIX dračích lodí v České republice.

V tomto roce stálo centrum SPINNING & FITNESS také u zrodu další brněnské posádky dračích lodí AZUMA Dragons.

2012 se naše posádka SPINNING & FITNESS Dragon Boat Team stala mistrem Moravské národní ligy dračích lodí a v konkurenci 240 týmů z České a Slovenské republiky obsadila konečné 7. místo v seriálu mistrovství ČR kategorie GRAND PRIX!

2014 jsme zorganizovali první teambuilding na dračí lodi pro firmy

2017 jsme jedním ze zakládajících členů sdružení DRAČÍ LODĚ BRNO. Pod jeho záštitou pořádáme na loděnici ČVK v Brně-Pisárkách tréninkové jízdy pro úplné dračí začátečníky (15-99 let).

SPINNING & FITNESS centrum se tak stalo celoročním fitness zázemím a klubovnou i pro ostatní posádky dračích lodí.

Doba se zrychluje a člověk se hýbat musí

V roce 2014 jsem se seznámil s EMS – rekondičním cvičením vycházejícím z elektroléčby. Po dřívějších zkušenostech se stimulační elektroléčbou po havárii jsem se ho rozhodl vyzkoušet. První zkušenost s EMS tréninkem byla pro mě absolutně nečekaná. No pravda, nenechal jsem se jen tak lechtat, a ten pocit zapojení snad všech svalových vláken na těle byl nezapomenutelný.

Výhradní distributor špičkových EMS přístrojů Miha Bodytec made in Germany NOVÉ FITNESS s.r.o. mi představil celý projekt včetně vědeckých studií a fungování v zahraničí. Uvědomil jsem si obrovský potenciál tohoto cvičení v dnešní době. Cvičení s EMS technologií vytěží z minima času maximum výsledku. Zapojí všechny svalové skupiny najednou včetně důležitých zanedbávaných partií. Zvýší tím následně výdej energie celého těla. Řeší svalové dysbalance z jednostranného sportu nebo sedavého zaměstnání.

Výsledkem bylo vlastní studio zaměřené na EMS, které provozujeme jako doplněk ke klasickému fitness od roku 2015.

V roce 2018 jsme EMS studio přestěhovali a stali se součástí sítě špičkových EMS studií BODY EXPRESS.

Sálové lekce

V roce 2017 jsme ve SPINNING & FITNESS na Kounicově ulici otevřeli nový multifunkční sál.

Do našeho fitness portfolia postupně zařazujeme skupinové lekce pod dohledem zkušených trenérů. Lekce typu CROSS TRÉNINK, TRX, TABATA, CORE, ZDRAVÁ ZÁDA a další pro vás budou jistě vítaným zpestřením vašich pohybových aktivit.

U méně zkušených klientů doporučuji domluvit si s trenérem skupinových lekcí pár tréninků jako individuální trénink, abyste správně prováděli každý cvik používaný na daném typu skupinové lekce.

Sálové lekce jsou také ideálním teambuildingem pro firmy a jejich týmy, opět ve formě skupinové uzavřené firemní lekce pod dohledem zkušených trenérů zaměřené na kompenzaci sedavého zaměstnání nebo zvýšení kondice. Firmy u nás mohou uplatnit daňové zvýhodnění odběru od ,,CHRÁNĚNÉ DÍLNY”.

Bořivoj „Bob“ Drastich
zakladatel prvního SPINNING® centra v ČR, 
majitel SPINNING & FITNESS a EMS studia BODY EXPRESS Rozmarýn

 

 

Všeobecné obchodní podmínky a provozní řád

Platnost permanentek, pravidla rezervací na skupinové lekce a provozní řád

 SPINNING&FITNESS centrum je provozováno na základě živnostenského oprávnění poskytovat tělovýchovné a sportovní služby v oblasti fitness a spinningu, a to v Brně, Kounicova 20. Provozovatelem je VITNES s.r.o. IČ: 28288742 odpovědným vedoucím je Bořivoj Drastich.

Návštěvník je povinen seznámit se s provozním řádem a všeobecnými obchodními podmínkami fitness centra. Během své návštěvy je povinen se jimi řídit. Zakoupením vstupu nebo služby fitness centra vyjadřuje návštěvník, že se s provozním řádem a všeobecnými podmínkami seznámil a souhlasí s nimi bez výhrad.

PERMANENTKY Spinning a sálové lekce

Permanentky vstupové:

Permanentka je přenosná a nabitá na určitý počet vstupů na standardní lekce. Permanentky mají časově omezenou platnost na 4 nebo 8 měsíců ode dne zakoupení. Datum platnosti je vyznačený na tvém online profilu, který ti založíme při zakoupení permanentky. Všechny vstupy předplacené permanentkou je nutné vyčerpat v době platnosti permanentky.

Pokud skončí doba platnosti permanentky a nestihl jsi vyčerpat všechny vstupy, je možné propadlé tréninky obnovit připsáním k jakékoli nové permanentce, toto ale platí nejpozději do 1 roku od konce platnosti prošlé permanentky.

Nevyčerpané tréninky nelze z žádného důvodu vrátit.

 

Permanentka časová NEOMEZENĚ NA 1 MĚSÍC:

Permanentka je nepřenosná a má časově omezenou platnost s neomezeným počtem vstupů. Platnost se počítá ode dne jejího zakoupení, pokud není dohodnuto při zakoupení jinak. S touto permanentkou máš volný vstup dle rezervačních pravidel na jakoukoli standardní lekci (SPINNING + SÁLOVÉ LEKCE + VSTUP POSILOVNA)

Rezervační podmínky na skupinové lekce: 

Rezervace na skupinové lekce lze provádět s předstihem max. 7 dní před plánovanou lekcí těmito způsoby:

– osobně na recepci fitness centra v provozní době

– telefonicky na tel. č. recepce fitness centra – 776 874 118 – pouze v provozní době

– pomocí on-line rezervace pouze pro držitele permanentek

POZOR! Rezervaci NELZE provést přes EMAIL ani SMS!

 

Náhradnická rezervace NELZE BEZ PERMANENTKY:

 • Pokud je lekce obsazena, můžeš si rezervovat místo jako náhradník. Pokud se místo na lekci uvolní a tvoje náhradnická rezervace se změní na běžnou rezervaci, je to závazné a platí storno podmínky viz níže.
 • Zvol si ČAS AKCEPTACE. Akceptace = kdy nejpozději (kolik hodin dopředu) před lekcí chceš dostat upozornění, že se místo uvolnilo.
 • Pokud se místo uvolní, dostaneš potvrzovací email, nejpozději dle zadaného času akceptace

 

Platnost rezervace končí 5 minut před začátkem lekce. Takto uvolněné místo je obsazeno případným přítomným náhradníkem. Pokud víš, že přijdeš později než 5 minut před začátkem lekce, musíš pro udržení rezervovaného místa zavolat na recepci a recepční podrží místo do začátku lekce.

Lekce začíná přesně v minutu uvedenou jako začátek lekce. Tvůj Příchod musí být registrován na recepci nejpozději ve chvíli začátku lekce.

Pokud nejsi registrován nejpozději v okamžiku přesného začátku lekce, nebudeš již na zahájenou lekci vpuštěn.

Vstup do multifunkčního sálu a sálu na Spinning před začátkem lekce je povolen pouze za přítomnosti smluvního trenéra (instruktora) SPINNING & FITNESS centra.

 

Odhlášení se ze skupinové lekce:

– osobně na recepci fitness centra v provozní době

– telefonicky na tel. č. recepce fitness centra – 776 874 118 – pouze v provozní době

– pro držitele permanentky pomocí on-line rezervace na stránkách http://cz.boofit.net/saf/, nebo odkaz na stránkách SPINNING&FITNESS  www.spinningafitness.cz/spinning/rozpis-lekci

 

 

Storno podmínky:

 • V případě, že nemůžeš na lekci přijít, je nutné nejpozději 2 hodiny před začátkem objednané lekce objednávku zrušit online, telefonicky nebo osobně. Když to neuděláš, bude Ti naúčtován storno poplatek ve výši ceny objednané lekce.
 • Pokud se odhlašuješ telefonicky nebo osobně, je to možné pouze v provozních hodinách (tj. např. nedělní lekci je potřeba odhlásit už v sobotu dopoledne).
 • Pro držitele měsíční permanentky platí stejné podmínky rezervací viz výše, je tedy potřeba objednanou lekci zrušit nejpozději 2 hodiny dopředu. Pokud se tak nestane, při příští návštěvě bude recepční požadovat zaplacení storno poplatku 100,- Kč
 • Platíš–li lekce jednorázově hotově, platební kartou nebo benefitní kartou, můžeš se odhlásit z lekce telefonicky nebo osobně. To je možné pouze v provozních hodinách (tj. např. nedělní lekci je potřeba odhlásit už v sobotu dopoledne). Ve výjimečných případech, pokud není otevřeno 2 hodiny před tvojí rezervovanou lekcí, můžeš zrušit rezervaci sms zprávou nejpozději 2 hodiny před rezervovanou lekcí. Pokud se tak nestane, při příští návštěvě bude recepční požadovat zaplacení storno poplatku 100,- Kč

On-line rezervace:

Účet k online rezervacím ti nastavíme při zakoupení některé z permanentek na sálové lekce. Na recepci zadáš své kontaktní údaje včetně telefonního čísla a emailu, na který ti přijdou přihlašovací údaje.

Účet nabijeme počtem zakoupených lekcí ( 1 vstup na lekci = 1 kredit ).

Rezervační systém najdeš na http://cz.boofit.net/saf/

nebo na stránkách SPINNING&FITNESS  www.spinningafitness.cz/spinning/rozpis-lekci

Nelze kombinovat studentské a seniorské permanentky se standardní cenou permanentky. Studenti jsou povinni prokázat, že studují denní studium a nedovršili věk 26 let (postačí karta ISIC s platnou validační známkou). Pro seniorské permanentky se návštěvník prokáže buď platným Senior Pasem, v případě dovršení věku 65 let postačí platný občanský průkaz.

Lekce se uskuteční při minimálním počtu 3 dopředu nahlášených účastníků. V případě, že není dostatečný počet přihlášených na lekci, vyhrazuje si provozovatel právo lekci zrušit a Vás informovat o této skutečnosti telefonicky nebo sms.

Návštěvník je oprávněn užívat jednotlivá zařízení a náčiní fitness centra nebo čerpat jeho služby na základě řádně uhrazeného vstupného podle druhu čerpané služby dle aktuálního ceníku. Zakazuje se vstup do prostoru centra bez řádně zaplaceného vstupného.

Minimální dosažený věk návštěvníka je 15 let. Mladší návštěvník ve věku 7 – 14 let může mít vstup do posilovny povolen pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Tato osoba starší 18 let plně zodpovídá za nezletilého a nesmí jej nechat bez dozoru. Přivede-li návštěvník do posilovny dítě mladší 7 let, je povinen zamezit dítěti volný pohyb v prostoru posilovny (lezení na stroje, manipulace s předměty apod.). Návštěvník, který s sebou má dítě mladší 7 let, je za něj plně zodpovědný.

Návštěvníci jsou povinni řídit se pokyny personálu. Požádejte podle potřeby obsluhu, instruktora nebo přítomného trenéra o informace k tréninku a instruktáž. Ceník individuálního tréninku, nebo tréninku ve skupině najdete ZDE a v prostorách recepce nebo Vám cenu sdělí obsluha u recepce.

Před vstupem do fitcentra se přezujte do čisté sportovní obuvi.

Každý je povinen používat čistý sportovní oděv a čistou pevnou obuv při cvičení. Při cvičení na strojích nebo lavičkách používejte pod sebe ručník, lavičku vždy otřete od potu.

Není dovoleno vstupovat do provozních a technických místností a do ostatních míst, která neslouží pro cvičení, které má návštěvník uhrazeno.

Vlastní přinesené nápoje v PET lahvích nejsou dovoleny nosit do prostoru posilovny (vlastní nápoje v bidonu nebo šejkru jsou povoleny).

Každý návštěvník je plně zodpovědný za svůj zdravotní stav. Provozovatel nenese za zdravotní stav návštěvníků žádnou zodpovědnost. Návštěvník přizpůsobí cvičení svému aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Návštěvníci užívají veškeré zařízení fitness centra na vlastní nebezpečí. Před započetím každého cvičení jsou povinni se přesvědčit, zda stroje či zařízení nejeví známky poškození či závady, které by bránily jejich bezpečnému užití. V případě zjištění jakéhokoli poškození či závady je každého povinností uvedenou skutečnost oznámit pracovníkovi recepce. Cvičení s takovýmto zařízením je zakázáno.

Provozovatel nenese odpovědnost za zranění či úrazy vzniklé nesprávnou manipulací s jakýmkoli zařízením fitness centra či nesprávným prováděním cviků. Jakékoli dotazy týkající se manipulace s tímto zařízením návštěvníkovi zodpoví obsluha. Jakékoli zranění je nutno bezodkladně hlásit pracovníkovi recepce.

Při provozování příslušné sportovní činnosti nesmí návštěvník ohrozit své zdraví ani zdraví ostatních návštěvníků. Každý návštěvník je povinen chovat se slušně a ohleduplně k ostatním návštěvníkům fitness centra. Přemisťování cvičebních strojů, stojanů a ostatního vybavení není dovoleno.

V posilovně je zakázáno používat práškové magnesium, je však možné využít tekuté, pokud ovšem nezanechává viditelné stopy znečištění.

Po skončení cvičení je každý návštěvník povinen uklidit po sobě na vyhrazená místa veškeré nářadí a náčiní, které během cvičení využíval.

Místem určeným k odložení obvyklých věcí jsou šatní skříňky v šatnách, které musejí být návštěvníkem řádně uzamčeny. Místem určeným k odložení peněz, šperků, elektroniky (mobilní telefony, notebooky, mp3 přehrávače atp.) a jiných cenností je u obsluhy recepce. Za cennosti, které nebudou uloženy u obsluhy recepce, nese plnou zodpovědnost návštěvník.

V celé provozovně fitness centra je přísně zakázáno bez písemného souhlasu provozovatele pořizovat obrazové či zvukové záznamy pod pokutou 50.000,- Kč.

Návštěvník bere na vědomí, že v případě svého nezájmu o oficiální zprávy a změny v provozním řádu a všeobecných obchodních podmínkách sdělených formou v zařízení vyvěšených tiskovin a umístění na webové stránky, nejsou dotčeny jeho povinnosti z nich vyplývajících.

Provozní doba fitness centra je:

 • Pondělí až pátek od 8:00 do 21.00 hodin skupinové lekce dle rozvrhu.
 • Sobota 9:00 – 13:00 skupinové lekce dle rozvrhu.
 • Neděle 16:00 – 21:00 skupinové lekce dle rozvrhu.

Provozovatel si vyhrazuje právo na přerušení svého provozu, nebo zkrácení provozní doby v odůvodněných případech. To platí zejména z důvodu nezbytných oprav a údržby, které se neslučují se zachováním běžného a pro návštěvníky komfortního provozu, tak i za situace způsobené vyšší mocí (např. havárie vodovodního řádu, vytápění a podobné vnější vlivy).

Provozovatel se zavazuje k nakládání s veškerými osobními údaji tak, jak jsou chráněny zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Návštěvník poskytuje provozovateli výslovný souhlas s jejich zpracováním.

Všeobecné obchodní podmínky a provozní řád jsou platné a účinné ode dne 1. 6. 2019